Begegnung mit Farben ART Andreas Seremak Öl Gemälde
Begegnung mit Farben ART Andreas SeremakÖl Gemälde

Über Mich

Künstlerischer – Lebenslauf
 
Mein Name ist Andreas Seremak, am 24.03 1953 in Polen Posen ( Poznan ) geboren. Am 1980 habe ich angefangen Öl Gemälde zu malen. In Polen in Danzig, Slupsk, Warschau, Katowice, Myslowice, Posen, Kielce habe ich meine Bilder mit grossem Erfolg ausgestellt. Seit 1986 Als Spätaussiedler bin ich nach Deutschland übersiedelt. Seit 29 Jahre habe ich in Köln  gewohnt. Seit 2 Jahre wohne in Bergheim, wo als Künstler bin ich sehr gut aufgennomen und am ende des Jahres werde ich bei MEDIO meine Gemälde ausstellen. Unter Termine sind weitere vorbereitete Termine aufgezeichnet. Mit grossem Erfolg habe ich in Köln jedes Jahr meine Gemälde ausgestellt. Außerdem habe ich auch in Kleve ausgestellt. Meine Bilder habe ich auch international in Paris bei Kunst Biennale 2005 ausgestellt, Barcelona in der Galerien.
 
Ihr Andreas Seremak
 

Lebenslauf auf Polnisch 

 

Zyciorys

 

Andrzej Seremak – Życiorys

urodzony w Poznaniu, 21.04.1953

Rodzice:Ojciec pana Andrzeja, Bogdan Seremak, był śpiewakiem operowym. Matka, Dorota Seremak była śpiewaczką operową. 

O swoim dzieciństwie pan Andrzej mówi tak:

 

„Przeżycia młodych lat nie rokowały niczego dobrego. W 1956 roku zachorowałem na chorobę Hainego-Medina (łac. Poliomyelitis). To zdruzgotało naszą rodzinę. Matka i Ojciec byli załamani i nie wiedzieli jak żyć z chorym dzieckiem. Przebywałem w większości szpitali i w anatorium w Świebodzinie, gdzie nieżyjący już dr Wierusz przeprowadził wiele operacji, które pozwoliły mi stanąć na nogi. Miałem obie nogi i kręgosłup skrepowane szynami, próbowałem się poruszać przy pomocy kul. Ten,kto tego nie przeżył, nie wie, o czym mówię. Był we mnie strach i płacz, i siwe włosy mojej matki. Moja choroba kierowała życiem rodzinnym. Mama była wybitną śpiewaczką opery w Poznaniu. Została zaangażowana do opery w Mediolanie, ale zrezygnowała z kariery, nie pojechała do Mediolanu, poświęciła się choremu dziecku.Do dziś pamiętam moje pierwsze zetknięcie z wodą. To było w Świebodzinie.Woda w basenie była zimna i pełna glonów, dziś nieprzeszłaby badań sanepidu. Ale ta pierwsza kąpiel w basenie, otworzyła przede mną nowy świat! Poczułem wtedy, że woda unosi mnie, że moje nogi unoszą się! Od razu popłynąłem. Od tego momentu jestem 

szczęśliwy. Pokochałem wodę. Woda to mój żywioł.” W latach 1965 -1970 pan Andrzej Seremak pływał w Klubie „Start-Poznań“, gdzie dr. 

Niemczyk zezwolił mu startować w zawodach pływackich dla niepełnosprawnych. Od początku w panu Andrzeju dostrzeżono wielki talent. W wieku 12 lat przepływał cały basen 25 metrów tylko przy pomocy rąk.W 1965 po raz pierwszy wziął udział w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Warszawie, gdzie wygrał prawie wszystkie dystanse. Mistrzostwa Świata w Stoke Mandeville to 

ukoronowanie osiągnięć tamtych czasów. Pan Andrzej brał udział w tych mistrzostwach od 1969 roku. Przez trzy lata z rzędu na każdych mistrzostwach zdobywał po siedem medali. Brał udział we wszystkich możliwych zawodach pływackich jakie wtedy były organizowane: terenowych, wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych. Lata 1971 - 1986 to pobyt na Śląsku, gdzie pan Andrzej mieszkał i stratował w barwach klubu „Start-Katowice“.„Tamten okres był pełen koleżeństwa, wyjazdów na wszelkiego rodzaju zawody pływackie i nie tylko. Brałem też udział w spartakiadach, gdzie startowałem w wyścigach na wózkach. Wózki były ciężki, ale mieliśmy silę woli i zwycięstwa. Naszym 

celem był zawsze medal. Chcieliśmy być uznawani za silnych. Zawsze z uśmiechem na twarzy mówiliśmy „nogi idą na bok“. Naszym powrotom z zawodów zawsze towarzyszył śpiew i puchar pełen szampana.” 

W latach 1971 - 1986 p. Andrzej był związany z klubem „Start-Katowice“. To okres jego największych sukcesów sportowych. W 1972 roku na Olimpiadzie w Niemczech zdobył złoto na 50 metrów stylem klasycznym oraz trzy medale srebrne (50 metrów stylem grzbietowym, 50 metrów stylem dowolnym, i sztafeta 4 x 50 metrów). Andrzej Seremak jest także wicemistrzem Polski w łucznictwie. Od 1986 roku mieszka w Niemczech. Do 2009 roku był zawodnikiem klubu sportowego „MTV-Köln“. Obecnie pływa sportowo długie, trzykilometrowe dystanse.MEDALE W ŁUCZNICTWIE i LEKKIEJATLETYCE. W łucznictwie, klub (Surma w Poznaniu) - srebrny medal na Mistrzostwach Polski. Lekkoatletyka – „nie jestem w stanie zliczyć moich osiągnięć i medali, które mam i jestem z nich dumny. Dzisiaj śmiejemy sie z moją żoną Leną, że ma 20 kilogramów medali, a dyplomami to mógł bym wytapetować nasze mieszkanie, a nie jest małe” :)

Jest żonaty i ma córkę Jessica. Rodzinne życie jest dla pana Andrzeja bardzo ważne, mobilizuje go do dalszego działania. Artysta Malarz to główne zajecie p. Andrzeja, który preferuje malarstwo olejne na lnie. Pierwszą wystawę zorganizował w Katowicach w „Spółdzielni Inwalidów Wojennych“, następnie w Fabryce Maszyn Górniczych Katowice-Mikołów, w Kopalni Wujek w Katowicach. Pan Andrzej prowadzi bardzo intensywne życie artystyczne. Każdego roku organizuje wiele wystaw w Koloni, w Leverkusen, w całej Europie. Wystawiał 

swoje obrazy w grupowej wystawie organizowana przez Paris-Peugeut-Center. Ostatnio wystawiał swoje prace w Amsterdamie w Radisson BLU Hotel. Obrazy zostały wydrukowane w światowy katalogu sztuki.

„Jest jeszcze wiele interesujących wydarzeń w moim życiu artystycznym. Najlepiej jednak opowiedzą o mnie moje obrazy.”

Pan Andrzej ma jeszcze wiele celów w życiu. Podróżuje z rodziną po całym świecie samochodem. Ma zamiar zorganizować wystawę na statku liniowym do Venedig.

 

Pozdrawiam Serdecznie Andrzej Seremak

Kontakt

 

bei Interesse nutzen Sie mein Kontaktformular.

Druckversion Druckversion | Sitemap Diese Seite weiterempfehlen Diese Seite weiterempfehlen
Copyright © 1985 Andreas Seremak Art. Alle Rechte vorbehalten.